Cafe IK » Blog Archive » İK yazılımı olmadan asla

İK yazılımı olmadan asla

Derya Gönüllü tarafından 30-10-2011 tarihinde (Diğer, Uncategorized) kategorileri altında yazılmıştır.

Etiketler :

Bilgisayardan önce ve bilgisayardan sonra diye zamanı 2′ye ayırmak isterim.

Bilgisayar öncesi dinlediklerim inanılmaz, daktiloda saatlerce yazılan dokümanlar sonra bir yanlışlık olduğunda herşey sil baştan..

Neyse ki o dönemleri yaşamadım bilgisayar olmadan şuan hayatı düşenemiyorum, şimdi artık yazılımlar sayesinde hayat çok kolay..

Çalışanların eğitim planlarını, kariyer haritalarını, tüm geçmişini tek bir tuşa basarak yöneticiler görüntüleme şansına sahip, Bu şekilde terfiler, gelişim planlarını ortaya koymak çok daha kolay..

Peki buna geçemeyen şirketler ne yapıyorlar?

Maalesef iki dudak arasından çıkan herşey doğru kabul ediliyor, ve çalışanların şirkete inancı zaman içerisinde yok oluyor. Ben İK yazılımları olmayan şirketlerin büyüme şansı olduğuna inanmıyorum.

İK sisteminiz yok ise ölçemezsiniz, ölçemediğiniz bir şeye ne siz inanırsınız ne de şirket çalışanları inanır.

Eğer İK Departmanı’nı prestijli bir konum sağlamak istiyorsanız kesinlikle doğru sistemler almaktan korkmayın, korktuğunuz sürece maalesef küçük dünyanızdan büyük dünyaya açılma şansınız yok oluyor…

Bugünlerde çalıştığım şirket de bunun bilincinde olarak, İK yazılımında değişime gidiyor, çok zordur sistem değişiklikleri ama olmadan da asla yola devam edemeyiz, umarım az sancılı bir geçiş süreci beni bekliyordur :) )

Buarada sizin geçiş esnasında önerileriniz var mı?

İlgili yazılar


Fatal error: Call to undefined function st_related_posts() in /home/cafeik/public_html/wp-content/themes/clubyellow/single.php on line 35