Cafe IK » Blog Archive » Yeni bir işe başlarken..

Yeni bir işe başlarken..

Derya Gönüllü tarafından 07-08-2011 tarihinde (Diğer, Uncategorized) kategorileri altında yazılmıştır.

Etiketler :

Çok uzun zaman oldu, ne yazık ki korktuğum başıma gelmek üzereydi,  tam gerçekten İK yazılarımdan kopmak üzereyken, bugün  masa başına oturabildim..

Geçtiğimiz aylar benim için nasıldı?

Yeni bir işe  başladım, her yeni işe başlayan kişi gibi ben de heyecanlı ve bir an önce herşeyi öğrenmek için hızlı bir süreç yaşadım,

Şimdiler de artık yavaş yavaş yoluna girmeye başladı herşey, ve ben de aranızdayım..

Yeni bir iş değişikliğinde sizler nelere dikkat ediyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?

Ben bu geçtiğimiz aylarda neler yaptım, biraz paylaşmak isterim:

Öncelikle sektör değiştirdiğim için sektörü tanımaya çalıştım, sektör için neler önemli, bu sektörde çalışan kişiler için neler önemli, yönetimin İK’ya bakış açısı, çalışanların İK’ya bakış açısı, ve bir de aslında belki çok yapılmaması gereken birşey; eski ile yeniyi karşılaştırmak..

Artık şirketin İK’ya bakışını ve çalışanların bakışına hakim olduğumu düşünüyorum, sigorta sektörü Türkiye’de çok yeni yeni yükselmeye başlayan ve kesinlikle hak ettiğini bulamadığını düşündüğüm bir sektör.. Avrupa, Amerika  standartlarına gelmesi de çok uzun zaman alacağa benziyor..

Ancak kesinlikle eski yıllara göre yükseliyor ve bu yükselme devam edeceğe benziyor, yurtdışından inanılmaz bir ilgi var Türk sigorta şirketlerine, hatta günümüzde 2-3 %100 Türk sigorta şirketi kaldı diyebiliriz. Bence bu yurtdışı yatırımlar  Türk halkının sigortaya bakış açısını güçlendirecektir zaman içerisinde…

Bu tarz gözlemlerle başlıyoruz yeni işe çoğumuz bence, çok objektif yorumlayabiliyoruz şirkette olup bitenleri.. (senelerdir orada çalışan kişilerden daha objektif şirketi yorumladığımız kesin bence) 

Çok sık olmamakla beraber arada yeni başlangıçlar, hepimizi dinamik tutuyor düşüncesindeyim, ancak bu kesinlikle sık olmamalı….

Yeni işe başlayan herkese iyi şanslar diliyorum…

İlgili yazılar


Fatal error: Call to undefined function st_related_posts() in /home/cafeik/public_html/wp-content/themes/clubyellow/single.php on line 35